آمار سایت

آمار امروز : 8023  نفر
آمار دیروز : 8585  نفر
آمار کل سایت : 12990893  نفرصفیر عرش

فرمایشات و دیدگاه های  حضرت استاد:

برای مشاهده هر موضوع بر روی آن کلیک فرمایید.


معرفی:

1- عشق و محبت

2- توحید

3- معرفت الله

4- معرفت نفس

5- معرفت آفاق

6- تجلّی و وصال

7- انقطاع الی الله و مقام امن

8- ادب حضور و مراقبه

9- ملکوت

10- اسماء الحسنی

11- قرب و بعد حقتعالی

12- یک قدم بر خود بنه یک ...

13- لذت انس

14- عجز و فقر

15- نفی خواطر

16- سیر و سلوک

17- اهل بیت عصمت و طهارت

18- اولیاء الله

19- اخلاص و بندگی

20 - نماز

21- ذکر

22- دعا

23- توکّل

24- تقوا

25- قرآن

26- تسلیم و صبر و رضا

27- خوف و رجاء

28- نعمات و شکر

29- خاموشی وسکوت

30- یاد مرگ

31- غنیمت وقت

32- سحر خیزی

33- خلوت و معاشرت

34- دستورالعملها

35- توبه و استغفار

36- دنیا و زهد

37- آخرت

38- علم و جهل

39- ایمان و کفر

40- گناه و برخی صفات رذیله

الف- خودبینی

ب- غضب

ج- طول امل

د- ریا و شرک

    

حضرت استاد کریم محمود حقیقی

 

مختصری از زندگی نامه حضرت استاد کریم محمود حقیقی11

 

 

 

استاد گرانقدر کریم محمود حقیقی از قدیمی ترین و برجسته ترین شاگردان حضرت آیت الله نجابت(ره)، از آغاز نوجوانی از تقوا و تهجد بهره ها داشت و اغلب سحرها به همراه مادر متدین خود برخاسته و با معبود خود به راز و نیاز می پرداخت و شب های جمعه را در حرم احمد ابن موسی شاهچراغ (ع) احیا می داشت. معلمی متدین به نام حبیب مشکسار اصول عقاید اسلامی را به وی آموخت و ایشان را در جلساتش مورد توجه خاص خود قرار می داد.

 

 

از همان دوران علاقه و انس به تنهایی و خلوت در صحرا و کوهساران ایشان را از جمع دوستان جدا می کرد و در خلوت خود به دنبال گمشده جان می گشت، گمشده ای که ندیده و نشناخته دوستش داشت و به او عشق می ورزید. بعد از توسل و عرض حاجت به حضرات معصومین (علیهم السلام) در عالم رویا به محضر امام زمان (عج) شرفیاب شده عرض حاجت نموده و مورد تفقد آن حضرت قرار می گیرد و نامه ای به دست ایشان می دهند بدین مضمون که شما مورد قبول ما هستید. بعد از این رویا توجه به معنا و حقیقت عالم، جان ایشان را فرا می گیرد.


yjc

 در هجده سالگی کتابی در موضوع عبور از مجاز و رو آوردن به حقیقت به نام طوفان عشق نگاشته و به چاپ می رسانند.

  

طریقه آشنایی

 

 

11

 

 

 حضرت آیت الله نجابت ره بعد از رسیدن به اجتهاد در مراجعت از نجف اشرف به طرف شیراز کتاب مذکور را در دست کسی می بیند که بسیار مورد توجه آن بزرگوار قرار می گیرد و تا پایان مطالعه می فرمایند. بسیار علاقه مند به دیدار مؤلف شده و در طلب و جست و جوی ایشان بر می آیند.yjc

که استاد در رابطه با اولین ملاقات می فرمایند:

در شب های ماه مبارک رمضان در جلساتی که بنده شرکت می کردم  متوجه شیخ بزرگواری شدم که پس از اتمام جلسه ایشان به نزدم آمده و با گرمی بسیار با بنده مصافحه فرموده و گفتند آیا شما میل داری با ما رفیق شوی؟ بنده در جواب گفتم: کمال افتخار بنده است. آری شاگرد که گویی گمشده جان خویش را یافته خود را با تمام وجود به آن ولی کامل الهی تسلیم می نماید. رفاقت روز به روز گرم تر می شود روزها در دامن طبیعت و شب ها در نور مهتاب  هر دو در خلوت و انس با پروردگار به سر می بردند.

 

 

 

آشنایی با عارف باالله و سوخته عشق الهی حضرت آیت الله انصاری همدانی ره:

 


 

111

 

 

 پس از چندی استاد به امر آقای نجابت (ره) برای زیارت و کسب فیض از محضر عارف فرزانه آیت الله انصاری همدانی عازم همدان شده و در این دیدار با استقبال گرم ایشان مواجه می شوند گویی آنها از قبل همدیگر را می شناختند.yjc

چندین سفر ایشان عازم همدان شده و از محضر آن بزرگوار کمال استفاده و کسب فیض را نموده و توشه ها برگرفته و خوشه ها می چینند. حضرت استاد کریم محمود حقیقی در زمان مرحوم آیت الله نجابت و با تایید ایشان بیش از چهل سال، جلساتی برای شیفتگان علوم و معارف الهی برگزار و پویندگان راه کمال را هدایت و ارشاد می نمودند، این جلسلات بسیار مورد توجه آن حضرت بود و ایشان خود نیز در بعضی از این جلسات شرکت می فرمودند و بسیار اصرار داشتند که این جلسات تحت هر شرایطی ادامه داشته باشد. این جلسات پر بار هم اکنون نیز ادامه دارد.ضمناً چندین جلد تألیفات، با مضامین بلند  عرفانی از ایشان به چاپ رسیده  و در دسترس مشتاقان طریق الهی قرار گرفته است که ایشان با ابتکار و درایتی کم نظیر و با ادبیاتی بسیار شیرین، مضامین بلند عرفانی را در قالب ادبیاتی ساده و شیوا عنوان نموده اند که این آثار گرانبها بسیار مورد استقبال استاد ایشان حضرت آیت الله نجابت شیرازی (ره) قرار می گرفته و پس از مطالعه خود آن مرحوم ره مکرر به درستی مطالب شهادت داده و استاد را ترغیب به ادامه نوشتن می نمودند و طلّاب و افراد مستعد را نیز امر به مطالعه و بکارگیری  این کتابها می فرمودند. 

خداوند متعال توفیق بهره برداری هر چه بیشتر از این سفره پربرکت و کریمانه

را به همه ما عنایت فرماید

 


اشتراک خبرنامه

آدرس ایمیل شما:


   


جستجوپیام روز

پایگاه اطلاع رسانی حضرت استاد کریم محمود حقیقی

آدرس کانال تلگرام

https://t.me/ostadhaghighi110

https://instagram.com/karimmahmodhaghighi

شماره واتساپ: 09398190960

این وب سایت توسط عده ای از شاگردان  حضرت استاد کریم محمود حقیقی ره طراحی شده و با اجازه مکتوب ایشان توسط یکی از دوستان مدیریت میگردد، 

 تلفن تماس:09337405003 

 

 

 

بیانات عرشی و ملکوتی حضرت استاد کریم محمود حقیقی

 

در خرابات عشّاق همه كس را بار نيست و هر بي سر و پا را كار نيست. خواهي كه در اين خرابات در آيي از خويشتن خراب شو و از گناه طهارت نما. (تخلي ص12)

 


 

 

 

داني كه جز معصوم را لغزش دست دهد، خوبان آنانند كه چون لغزشي مر ايشان را دست داد، روي به محبوب آورند و با يادش كدورت لغزش از خاطر همي زدايند. (تحلی ص146)

 


 


 

طهارت قلب از یاد ما سوی الله که هر چه را جز خدا در او نشانی بر آن ستم روا داشتی. «القلبُ حَرمُ الله فَلا تُسکِن فی حَرمِ الله غَیرالله .» «دل سراپرده خداست در سراپرده خدا جز خدا را منشان » و زمینه این مقام فراهم نگردد جز آنکه از تعلقات بکاهی و بر عشق خالقت بیفزایی که هر چند ریشه های تعلقات در دل راه یابد از عشق حق بکاهد. (تجلی مقدماتی ص 76)

 

 

سخنرانیهای بسیار زیبا از عارف کامل حضرت آیت الله العظمی نجابت شیرازی (ره)

 

 

برخی از آثار حضرت

آیت الله العظمی نجابت شیرازی ره

برای مشاهده اینجا کلیک فرمایید.


 

جلسات سخنرانی بسیار زیبا و پربار حضرت استاد با موضوع معرفت نفس.

 جهت دانلود اینجا کلیک فرمایید:

 

 

جلسات سخنرانی حضرت استاد کریم محمود حقیقی (حفظه الله) پیرامون نماز

   جهت دانلود اینجا کلیک فرمایید:

 

 

 

http://ostad-haghighi.ir/Files/MyDocuments/-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-.png

 

دستور سیر و سلوک حضرت امام خمینی (ره) به دکتر فاطمه طباطبایی یکی از جامع ترین و زیبا ترین دستورات عرفانی است که در این نامه علی رقم اختصار مبانی سیر و سلوک الی الله به طور کامل بیان گردیده که استاد گرانقدر طی 21 جلسه به شرح و تفسیر این نامه پرداخته اند و همچنین کتابی نیز در شرح این نامه توسط ایشان به نام این ره، این زاد راه و این منزل به چاپ رسیده و در اختیار طالبان طریق الهی قرار گرفته است.


جهت دانلود با حجم کم اینجا کلیک فرمایید


                                                   لینک های مهمآمار سایتكليه‌ حقوق محفوظ و متعلق به «استاد کریم محمود حقیقی» است   | طراحي و مديريت «کاوشگران صنعت پارس آرین» می باشد